ΑρχικήΤα Νέα μαςΔελτία ΤύπουΣύνδεσμοιΕπικοινωνία
Κυριακή 04 Οκτώβριος 2015
Απολογισμός δραστηριοτήτων Ιούνιος - Ιούλιος 2015

"ΠΑΙΔΕΙΑ – ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ"
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ
Δήμου Λυκόβρυσης - Πεύκης

ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ:

"ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ...ΕΙΝΑΙ..."

Στη Βιβλιοθήκη μας από 15 Ιουνίου έως 17 Ιουλίου πραγματοποιήθηκαν -σε συνεργασία με την Εθνική Βιβλιοθήκη- 22 εκδηλώσεις για τα παιδιά. Τις παρακολούθησαν 455 μικροί φίλοι της Βιβλιοθήκης, και πολλές απ' αυτές, οι γονείς τους. Ξεκινήσαμε με Καραγκιόζη "Τα αινίγματα της Βεζυροπούλας" με τον

καραγκιοζοπαίχτη Αλέξ. Οικονομίδη και συνεχίσαμε με δραστηριότητες χειροτεχνίας (από πηλό και ζυμάρι), φυτολογίας, βιβλίου, γραφής, εισαγωγής στο έργο σπουδαίων ζωγράφων. Παρά τις υψηλές θερμοκρασίες τα παιδιά έδειχναν να διασκεδάζουν καθώς δημιουργούσαν τα έργα τους. Οι εκδηλώσεις τέλειωσαν στις 23 Ιουλίου με την ψυχολόγο Φοίβη Λέκκα και τη συζήτηση που έκανε μόνο με γονείς και με θέμα το παιδί και το βιβλίο.
Όλα τα παραπάνω δε θα μπορούσαν να πραγματοποιηθούν αν δεν είχαμε πολύτιμους συμπαραστάτες τους εθελοντές-καλύτερα εθελόντριες, που από την πρώτη στιγμή δήλωσαν τη συμμετοχή τους.
Ευχαριστούμε τις κεραμίστριες Μάρω Κερασιώτη, Στ. Παπασπύρου, Τερέζα Παππά,τη δασκάλα Δεσπ. Καραβά-Μαλαβάζου, τη νηπιαγωγό Μαρία Παπανίκου, την Ελ. Μανταμά και φυσικά τον καραγκιοζοπαίχτη Αλεξ. Οικονομίδη και την ψυχολόγο Φοίβη Λέκκα.

ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ!!!

Λαική Αγορά

Πρόγραμμα Εξοικονομώ

Εθνικές Εκλογές Σεπτέμβριος 2015

ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ 5 Ιουλίου 2015

Ληξιαρχείο

Συνένευξη του Δημάρχου

Οκτώβριος 2015

Ανακοίνωση
Για την πρόσληψη, με σύμβαση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου Ορισμένου Χρόνου, συνολικά δέκα τεσσάρων (14) ατόμων στο πλαίσιο ευρωπαϊκού προγράμματος για την υλοποίηση της Πράξης «Εναρμόνιση Οικογενειακής και Επαγγελματικής Ζωής» του Ν.Π.Δ.Δ. Παιδεία – Κοινωνική Προστασία και Αλληλεγγύη Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης, που εδρεύει στο Δήμο Λυκόβρυσης – Πεύκης, και συγκεκριμένα του εξής, ανά υπηρεσία, έδρα, ειδικότητα και διάρκεια σύμβασης αριθμού ατόμων (βλ. ΠΙΝΑΚΑ Α), με τα αντίστοιχα απαιτούμενα (τυπικά και τυχόν πρόσθετα) προσόντα
(βλ. ΠΙΝΑΚΑ Β):

Διακήρυξη
για την «Εκμίσθωση κοινοχρήστων χώρων για την τοποθέτηση στεγάστρων στάσεων αναμονής επιβατών (ΟΑΣΑ Δημ Συγκοινωνίας) με σκοπό την προβολή υπαίθριας διαφήμισης»

| Περίληψη διακήρυξης |
| Όροι Διακήρυξης |
| Παράρτημα |

Διακήρυξη
για την περισυλλογή εγκαταλελειμμένων οχημάτων εντός των ορίων του Δήμου Λυκόβρυσης-Πεύκης και η μεταφορά τους σε εγκεκριμένο σύστημα συλλογής Οχήματος Τέλους Κύκλου Ζωής (ΟΚΤΖ), με στόχο την πρόληψη δημιουργίας αποβλήτων, αλλά και την ανακύκλωση, επαναχρησιμοποίηση και την περαιτέρω αξιοποίηση αυτών των οχημάτων και των κατασκευαστικών τους στοιχείων.

| Περίληψη διακήρυξης |
| Τεχνική Περιγραφή |
| Όροι διακήρυξης |

Προμήθεια γάλατος
που χορηγούνται σε μόνιμους, δόκιμους, υπαλλήλους των ΟΤΑ
όπως και σε υπαλλήλους με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου, αορίστου ή ορισμένου χρόνου
(ΚΥΑ 53361/06/2-10-2006 ΦΕΚ 1503/Β/11-10-2006).

Περίληψη διακήρυξης
επαναληπτικού πρόχειρου διαγωνισμού
για την προμήθεια γάλακτος του Δήμου και του ΚΟΙΠΑΠ 2015-2016

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
Πρόχειρου επαναληπτικού μειοδοτικού
διαγωνισμού για την προμήθεια γάλακτος
του Δήμου Λυκόβρυσης - Πεύκης

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΠΙΛΟΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΦΥΤΙΚΩΝ ΥΠΟΛΕΙΜΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ

Για την πρόσληψη με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου  για την κάλυψη κατεπειγουσών αναγκών, σύμφωνα με το άρθρο 206 Ν. 3584/07, διάρκειας δύο (2) μηνών

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ

Ο Δήμος Λυκόβρυσης -Πεύκης, προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό για την ανάθεση του έργου «Παρεμβάσεις εξοικονόμησης ενέργειας», Υποέργο 5 της εγκεκριμένης πράξης με τίτλο «Παρεμβάσεις εξοικονόμησης ενέργειας στα υφιστάμενα δημοτικά κτίρια και υποδομές στη Δημοτική Ενότητα Λυκόβρυσης του Δήμου Λυκόβρυσης - Πεύκης» - ΟΠΣ 427892, με προϋπολογισμό 169.218,25 ΕΥΡΩ με Φ.Π.Α.23% και αναθεώρηση. Το έργο χρηματοδοτείται από το Ταμείο Συνοχής.

Πρακτικό της με αριθμό 4/2015
συνεδρίασης της Οικονομικής Επιτροπής
Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης
2o θέμα