ΑρχικήΤα Νέα μαςΔελτία ΤύπουΣύνδεσμοιΕπικοινωνία
Δευτέρα 16 Φεβρουάριος 2015
Η Δημοτική Βιβλιοθήκη σας περιμένει συνεχίζοντας τις δράσεις για παιδιά

Η Δημοτική Βιβλιοθήκη Λυκόβρυσης – Πεύκης προσκαλεί τα παιδιά σ ’ένα δημιουργικό και διασκεδαστικό χειμώνα ανάγνωσης & δημιουργικότητας.

Ως γνωστόν οι δράσεις είναι δωρεάν και το μόνο που χρειάζεται από τους φίλους μας είναι κέφι, φαντασία και όρεξη για δημιουργία.
Οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν στο χώρο της βιβλιοθήκης τις ακόλουθες ημερομηνίες:
1.Παρασκευή, 14 Νοεμβρίου 2014, ώρα 18:30 – 20:00
Εκδήλωση για την διαφορετικότητα για ηλικίες 6-12 ετών
Τίτλος βιβλίου: «Το κάτι άλλο», Κάθριν Κέιβ – Κρις Ρίντελ,
εκδ. Πατάκη
2. Παρασκευή, 28 Νοεμβρίου 2014, ώρα 18:30 – 20:00
Εκδήλωση αφιερωμένη στην Παγκόσμια Ημέρα για τα δικαιώματα των παιδιών για ηλικίες 7 και άνω
3. Παρασκευή, 5 Δεκεμβρίου 2014, ώρα 18:30 – 20:00
Εκδήλωση για το σχολείο για ηλικίες 6-14 ετών
Τίτλος βιβλίου «Τα παιδιά ρωτούν, οι Νομπελίστες απαντούν», Επιμέλεια Bettina Stiekel, εκδ. A.A. Λιβάνη => με το ερώτημα
« Γιατί πρέπει να πηγαίνουμε στο σχολείο » με απάντηση από τον Κενζαμπούρο Όε (Νόμπελ Λογοτεχνίας για το συνολικό του έργο 1994)
4. Παρασκευή, 12 Δεκεμβρίου 2014, ώρα 18:30 – 20:00
Εκδήλωση αφιερωμένη στα Χριστούγεννα για όλες τις ηλικίες με κατασκευές και την έκδοση του βιβλίου μας «Ευχές και επιθυμίες για το νέο έτος»
5. Παρασκευή, 19 Δεκεμβρίου 2014, ώρα 18:30 – 20:00
Εκδήλωση αφιερωμένη στα Χριστούγεννα  και γιορτή για όλους τους φίλους μας Τίτλος βιβλίου: «Ευχές και επιθυμίες για το νέο έτος», από τους Φίλους της Βιβλιοθήκης, εκδ. Δημοτική Βιβλιοθήκη Λυκόβρυσης – Πεύκης
Η είσοδος θα είναι ελεύθερη. Για τις εκδηλώσεις απαιτείται προεγγραφή. Οι γονείς μπορούν να απευθύνονται στα τηλέφωνα: 6947267758 & 2106128825 για να δηλώσουν συμμετοχή.
Δημοτική Βιβλιοθήκη Λυκόβρυσης-Πεύκης, Αφροδίτης 4, Πεύκη, τηλ. 2106128825,  email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. , (από 10.30π.μ. – 6.30 μ.μ., Δευτέρα-Παρασκευή)
Ο Πρόεδρος του ΚΟΙ.Π.Α.Π.
Νικόλαος Γκαραβέλλας

Φεβρουάριος 2015

Ανακοίνωση για ανάθεση εργασίας

«Ενεργειακή επιθεώρηση αρχική