Τρίτη 05 Αύγουστος 2014

Ν.Π.Δ.Δ ΠΑΙΔΕΙΑ – ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ
ΔΗΜΟΥ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ ΠΕΥΚΗΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το Κέντρο Συμβουλευτικής και Ψυχολογικής Υποστήριξης του ΚΟΙΠΑΠ του Δήμου Λυκόβρυσης Πεύκης  σε συνέχεια των συναντήσεων με σκοπό την προσέγγιση ζητημάτων που αφορούν  την ανάπτυξη των παιδιών,
οργανώνει μια συνάντηση- ομιλία με θέματα:
Όρια και Τιμωρία
Σεξουαλική ανάπτυξη των παιδιών/ διαχείριση από τον γονέα
Βία στο σχολείο

Την Παρασκευή 30 Μαΐου στις 11 το πρωί
στην βιβλιοθήκη του Δήμου Λυκόβρυσης Πεύκης στο Ηλιακό Χωριό.

Η  ομιλία απευθύνεται σε όλους όσους εμπλέκονται ενεργά στην διαπαιδαγώγηση των παιδιών (γονείς, παιδαγωγούς, εκπαιδευτικούς κτλ). Θα γίνει προσέγγιση των παραπάνω θεμάτων και στη συνέχεια συζήτηση πάνω σε αυτά.

Ο Πρόεδρος ΔΣ
Νικολιδάκης Κωνσταντίνος