ΑρχικήΤα Νέα μαςΔελτία ΤύπουΣύνδεσμοιΕπικοινωνία

ΕΡΓΟ :

ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΩΝ

ΑΡΘΡΟ 1ο : Έργο-Προϋπολογισμός

Ο ΔΗΜΟΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ-ΠΕΥΚΗΣ, προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό για την ανάθεση του έργου με τίτλο «Συντήρηση πεζοδρομίων σε διάφορους δρόμους του Δήμου», με προϋπολογισμό 87.202,30 ΕΥΡΩ με ΦΠΑ. Το έργο συντίθεται από τις ακόλουθες κατηγορίες εργασιών: α) κατηγορία ΕΡΓΩΝ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ, με προϋπολογισμό 67.679,74 ευρώ (δαπάνη εργασιών, ΓΕ και ΟΕ και απρόβλεπτα) και β) κατηγορία ΥΔΡΑΥΛΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ, με προϋπολογισμό 3.216,44 ευρώ (δαπάνη εργασιών, ΓΕ και ΟΕ και απρόβλεπτα).

ΑΡΘΡΟ 2ο : Παραλαβή τευχών

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να παραλάβουν  το έντυπο οικονομικής προσφοράς και να ενημερωθούν για τα λοιπά συμβατικά τεύχη του διαγωνισμού (Διακήρυξη, Συγγραφή Υποχρεώσεων κ.λ.π) από την έδρα της υπηρεσίας, Αγίας Βαρβάρας 25, Λυκόβρυση, μέχρι και την 18 Ιουλίου 2013, ημέρα Πέμπτη και ώρα 14:00. Η διακήρυξη του έργου έχει συνταχθεί κατά το εγκεκριμένο από τον υπουργό ΠΕΧΩΔΕ υπόδειγμα τύπου Β και βρίσκεται αναρτημένη στην ιστοσελίδα του Δήμου.
Πληροφορίες στο τηλέφωνο 2132051727, FAX επικοινωνίας 2102847227, αρμόδια υπάλληλος για επικοινωνία, κα Αθανασιάδη Ελένη.

ΑΡΘΡΟ 3o  : Ημερομηνία λήξης της προθεσμίας παραλαβής των προσφορών

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 23 Ιουλίου 2013, ημέρα Τρίτη και ώρα 10:00  και το σύστημα υποβολής προσφορών είναι με επιμέρους ποσοστά έκπτωσης κατά ομάδες εργασιών του άρθρου 6 του Ν. 3669/08 (ΚΔΕ). Αν για οποιονδήποτε λόγο δε διεξαχθεί η δημοπρασία την προαναφερθείσα ημερομηνία ή αν διεξαχθεί μεν αλλά δεν κατατεθεί καμιά προσφορά, θα διενεργηθεί σε νέα ημερομηνία που θα καθορίσει με πράξη της η Προϊσταμένη Αρχή και η οποία θα γνωστοποιηθεί με fax πέντε (5) τουλάχιστον ημέρες πριν τη νέα ημερομηνία σε όσους έλαβαν τεύχη του διαγωνισμού και την ίδια ώρα  (10:00 π.μ.). Η ίδια διαδικασία μπορεί να επαναληφθεί και δεύτερη φορά με τους ίδιους όρους και προϋποθέσεις.

ΑΡΘΡΟ 4o  : Δικαιούμενοι συμμετοχής στο διαγωνισμό

Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτοί α) ημεδαποί διαγωνιζόμενοι, μεμονωμένοι ή σε κοινοπραξία, εγγεγραμμένοι στο Μ.Ε.ΕΠ, που καλύπτουν τις κατηγορίες και τάξεις του έργου, ήτοι τάξεις Α1, Α2 και 1η στην κατηγορία ΕΡΓΩΝ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ, β) αλλοδαποί διαγωνιζόμενοι που αποδεικνύουν ότι κατά την τελευταία πενταετία, έχουν εκτελέσει έργα παρόμοια (ποιοτικά και ποσοτικά) με το δημοπρατούμενο.

ΑΡΘΡΟ 5o  : Εγγυήσεις

Για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό απαιτείται η κατάθεση εγγυητικής επιστολής ύψους 1.418,00  ΕΥΡΩ και ισχύ τουλάχιστον έξι (6) μηνών και τριάντα (30) ημερών, μετά την ημέρα διεξαγωγής του διαγωνισμού. Ο χρόνος ισχύος των προσφορών είναι έξι (6) μήνες από την ημερομηνία υποβολής των προσφορών.

ΑΡΘΡΟ 6o  : Χρηματοδότηση του έργου

Το έργο χρηματοδοτείται από Πιστώσεις του Προγράμματος ΣΑΤΑ. Προκαταβολή δε θα χορηγηθεί.

ΑΡΘΡΟ 7o  : Έγκριση αποτελέσματος

Το αποτέλεσμα της δημοπρασίας θα εγκριθεί από την Οικονομική Επιτροπή.

ΑΡΘΡΟ 8o  : Προθεσμία Παράδοσης

Η ολική προθεσμία εκτέλεσης του έργου, ορίζεται σε επτά (7) ημερολογιακούς μήνες από την ημέρα υπογραφής της σύμβασης.

Πεύκη, 28 Ιουνίου 2013
Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ
ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Απρίλιος 2015

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ

Για την πρόσληψη με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου  για την κάλυψη κατεπειγουσών αναγκών, σύμφωνα με το άρθρο 206 Ν. 3584/07, διάρκειας δύο (2) μηνών

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ

Ο Δήμος Λυκόβρυσης -Πεύκης, προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό για την ανάθεση του έργου «Παρεμβάσεις εξοικονόμησης ενέργειας», Υποέργο 5 της εγκεκριμένης πράξης με τίτλο «Παρεμβάσεις εξοικονόμησης ενέργειας στα υφιστάμενα δημοτικά κτίρια και υποδομές στη Δημοτική Ενότητα Λυκόβρυσης του Δήμου Λυκόβρυσης - Πεύκης» - ΟΠΣ 427892, με προϋπολογισμό 169.218,25 ΕΥΡΩ με Φ.Π.Α.23% και αναθεώρηση. Το έργο χρηματοδοτείται από το Ταμείο Συνοχής.

Πρακτικό της με αριθμό 4/2015
συνεδρίασης της Οικονομικής Επιτροπής
Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης
2o θέμα