Κυριακή 22 Ιούλιος 2012
Κινηματογραφική Λέσχη Joulutarina

Με την φινλανδική ταινία του Juha Wuolijoki Μια ιστορία για τον Αϊ Βασίλη (Christmas Story / Joulutarina) η Κινηματογραφική Λέσχη Πεύκης υποδέχεται τις γιορτές των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς.
Σ' ένα χωριό της Λαπωνίας, ο μικρός Νίκολας μένει ορφανός και υιοθετείται από όλους τους συγχωριανούς του. Κάθε Χριστούγεννα αφήνει, ως ένδειξη ευγνωμοσύνης, χειροποίητα δώρα στα παιδιά, ένα έθιμο το οποίο όμως ο ξυλουργός δάσκαλός του θέλει να σταματήσει.

H προβολή της ταινίας θα πραγματοποιηθεί στο Δημοτικό Θέατρο Πεύκης (Χρυσ. Σμύρνης και Ρ. Φεραίου) την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2011 στις 7 το βράδυ και συνδιοργανώνεται με το Ν.Π.Δ.Δ. του Δήμου Λυκόβρυσης - Πεύκης «Περιβάλλον – Αθλητισμός – Πολιτισμός» και την Ένωση Γονέων Πεύκης. Ολόκληρο το πρόγραμμα των προβολών της Κινηματογραφικής Λέσχης Πεύκης μπορεί κανείς να βρει ΕΔΩ ή αναζητώντας το σχετικό έντυπο που διανέμεται στο Δημαρχείο.
Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επικοινωνήστε με την Κινηματογραφική Λέσχη Πεύκης, κα Ελλη Μήτση τηλ. 6977779551

Ιούλιος 2012

Ημερομ. 10/7/2012
ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ

Γραφείο Πολιτικής Προστασίας Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης
Μέτρα λόγω των έκτακτων καιρικών φαινομένων

ΑΠΟΦΑΣΗ  ΔΗΜΑΡΧΟΥ
Ορισμός Αντιδημάρχων

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ για ανοικτό ΜΕΙΟΔΟΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ για την επισκευή και συντήρηση των αυτοκινήτων

Ενισχύεται με 50.000 το Ταμείο Αλληλεγγύης του Δήμου

Παγώνουν τα δημοτικά τέλη για την επόμενη χρονιά

ΨΗΦΙΣΜΑ για το Ε.Ε.ΤΗ.ΔΕ.