Κυριακή 29 Ιούλιος 2012

01/12/2011
Παγώνουν τα δημοτικά τέλη για την επόμενη χρονιά Το Δημοτικό Συμβούλιο Λυκόβρυσης – Πεύκης αποφάσισε κατά πλειοψηφία να διατηρήσει στα ίδια επίπεδα τα Δημοτικά Τέλη και για το 2012. Ο Δήμαρχος κ. Δημήτρης Φωκιανός υποστηρίζοντας την συγκεκριμένη πρόταση τόνισε ότι « θέλουμε να δείξουμε εμπράκτως την αλληλεγγύη μας προς του Δημότες στους δύσκολους καιρούς που ζούμε ώστε να μην επιβαρυνθούν περαιτέρω αν και ο Δήμος βρίσκεται σε τραγική οικονομική κατάσταση. Θα προκύψει ένα έλλειμμα περίπου 400.000 ευρώ στα οικονομικά του Δήμου το επόμενο έτος ,όμως θα τα βγάλουμε πέρα καθώς βρίσκεται ήδη σε εξέλιξη ένα πρόγραμμα εξορθολογισμού και οικονομιών ευρύτατης κλίμακας. Ως διοίκηση δεν μπορούσαμε να αποδεχθούμε την πρόταση των οικονομικών υπηρεσιών του Δήμου για αύξηση των δημοτικών τελών της τάξεως του 11,8 % καθώς θα ήμασταν ανακόλουθοι με την μέχρι τώρα πολιτική που ασκούμε». Ο Αντιδήμαρχος Οικονομικών κ. Παναγιώτης Πανταζής υπογράμμισε ότι «θα τα καταφέρουμε με πολύ μεγάλη προσπάθεια, καθώς ο Δήμος, μας που βρίσκεται υπό επιτήρηση θα πρέπει να παρουσιάσει ισοσκελισμένο προϋπολογισμό, την στιγμή που θα προκύψει απόκλιση 417.000 ευρώ με το «πάγωμα» των δημοτικών τελών». Το πάγωμα των Δημοτικών Τελών υπερψηφίστηκε από τους 15 παρόντες Δημοτικούς Συμβούλους της πλειοψηφίας.

Ιούλιος 2012

Ημερομ. 10/7/2012
ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ

Γραφείο Πολιτικής Προστασίας Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης
Μέτρα λόγω των έκτακτων καιρικών φαινομένων

ΑΠΟΦΑΣΗ  ΔΗΜΑΡΧΟΥ
Ορισμός Αντιδημάρχων

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ για ανοικτό ΜΕΙΟΔΟΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ για την επισκευή και συντήρηση των αυτοκινήτων

Ενισχύεται με 50.000 το Ταμείο Αλληλεγγύης του Δήμου

Παγώνουν τα δημοτικά τέλη για την επόμενη χρονιά

ΨΗΦΙΣΜΑ για το Ε.Ε.ΤΗ.ΔΕ.