Τρίτη 07 Φεβρουάριος 2012
Παραχώρηση στο Δήμο μας οικοπέδου στο Ο.Τ. 33 (Αποστολοπούλου)

Ενφάνιση φωτόΜέσα σε αυτή τη δύσκολη συγκυρία για τη χώρα μας και το Δήμο μας, η Δημοτική Αρχή Λυκόβρυσης – Πεύκης εργάζεται συστηματικά και αποτελεσματικά προς όφελος των Δημοτών, κλείνοντας τα αυτιά της στις σειρήνες της δημαγωγίας και του αποπροσανατολισμού. Με το βλέμμα στο μέλλον και μετά από προγραμματισμένες και στοχευμένες ενέργειες, στέφθηκε με επιτυχία η προσπάθεια για την παραχώρηση στο Δήμο μας του οικοπέδου 2 στο Ο.Τ. 33 στην οδό Αποστολοπούλου, για να δημιουργηθεί Βρεφονηπιακός Σταθμός στην Κάτω Πεύκη, ενός έργου απολύτως απαραίτητου και αναγκαίου για τη συγκεκριμένη περιοχή.

Δίνεται οριστική λύση σε ένα χρόνιο αίτημα των κατοίκων καθώς ο προσδιορισμός Εμφάνιση φωτότου χώρου και οι πρώτες ενέργειες για την απόκτηση του είχαν ξεκινήσει από την εποχή, που Δήμαρχος Πεύκης ήταν ο κ. Κυδωνάκης, Ανακοινώνοντας την παραχώρηση του οικοπέδου στο Δημοτικό Συμβούλιο ο αρμόδιος αντιδήμαρχος κ.Κώστας Μπαλδεράνος τόνισε: « Ευχαριστούμε την ηγεσία του υπουργείου Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, που ήταν ο ιδιοκτήτης του συγκεκριμένου χώρου. Από τις πρώτες επαφές μας, στάθηκε αρωγός της προσπάθειας μας και έσπευσε να απαντήσει θετικά στις τεκμηριωμένες και επεξεργασμένες προτάσεις μας, κατανοώντας τη σπουδαιότητα του έργου για τους κατοίκους της περιοχής μας.»

Τοπογραφικό σχέδιο του Ο.Τ. 33 με το οικόπεδο 2

Φεβρουάριος 2012

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ
ανοικτού διαγωνισμού για την ανάθεση του έργου με τίτλο «ΕΞΩΡΑΙΣΜΟΣ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΧΑΡΩΝ ΔΗΜΟΥ»

Ανακοίνωση για προμηθεια τροφίμων
ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ για ανοικτό ΜΕΙΟΔΟΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ για την επισκευή και συντήρηση των αυτοκινήτων
Κινηματογραφική Λέσχη : Προβολή ταινίας "Joulutarina"
Ενισχύεται με 50.000 το Ταμείο Αλληλεγγύης του Δήμου
Παγώνουν τα δημοτικά τέλη για την επόμενη χρονιά
Πρόσκληση για Δημοτικό Συμβούλιο
ΨΗΦΙΣΜΑ για το Ε.Ε.ΤΗ.ΔΕ.
Δ.Φωκιανός:Θα στηρίξουμε τους δημότες