Δευτέρα 28 Νοέμβριος 2011
Εργα στο γήπεδο Πεύκης

Ολοκληρώθηκαν έργα συντήρησης και ανακατασκευής στο Στάδιο Πεύκης.

«Άλλαξε πρόσωπο» το Δημοτικό Στάδιο Πεύκης μετά τα έργα συντήρησης και ανακατασκευής του χλοοτάπητα και της βελτίωσης της ελαστικότητας του με την προσθήκη καουτσούκ.

Ένα χρόνιο αίτημα των αθλούμενων ικανοποιήθηκε ώστε να αποφεύγονται οι τραυματισμοί. Το έργο πραγματοποιήθηκε μέσα στο συμφωνημένο χρονοδιάγραμμα και παραδόθηκε και πάλι στους δημότες και τις ομάδες. Τα έργα επιθεώρησε ο Δήμαρχος κ. Δημήτρης Φωκιανός συνοδευόμενος από την επικεφαλής της ΠΕΑΠ Β. Νικολαροπούλου. Ο κ. Φωκιανός δήλωσε ότι «ήταν υποχρέωση της Δημοτικής Αρχής ακόμη και σε αυτές τις δύσκολες συνθήκες ,να αποκατασταθούν κατασκευαστικές ατέλειες αλλά και να συντηρηθεί το Στάδιο, που αποτελεί ένα κόσμημα για την περιοχή μας. Δεν αναλωνόμαστε σε έργα βιτρίνας αλλά ουσίας. Ανεξάρτητα από τη δύσκολη οικονομική μας κατάσταση οι χώροι αθλητισμού είναι προτεραιότητα μας και θα συνεχίσουμε να τους συντηρούμαι και να τους φροντίζουμε όποτε και όσο χρειάζεται. Είναι σταθερή η πολιτική μας στην ενίσχυση των Αθλητικών Συλλόγων ,οι οποίοι αποτελούν σημαντική βοήθεια για τους νέους μας σ΄αυτή τη εξαιρετικά δύσκολη συγκυρία για τη χώρα μας».

Ανοικτή Δημόσια Διαβούλευση
για το Στρατηγικό Σχέδιο Δήμου Λυκόβρυσης - Πεύκης 2012-2014